lauantaina, huhtikuuta 19, 2008

Brasiiliast õnne otsimas

Eelmise sajandi kahekümnendatel rändas eestlasi Brasiiliasse õnne otsima üsna palju. Ei jäänud meiegi suguselts sellest puutumata. Nii läks sinna ka üks mu vanavanaisa Mart Aalboki vennapoegadest, kuid keegi ei mäleta enam, millise venna millise pojaga just tegu oli. Mõnda aega peeti sugulastega kirjavahetust ja saadeti piltegi.
Sellel pildil olevad täiskasvanud on kindlasti veel Eestis sündinud ja vanem poeg arvatavasti ka.

Kaunitar pildil peaks olema vanema poja naine, juba kohalik. Kahjuks ei õnnestunud tema eesnime välja peilida.
Siin aga on nende tütar Marlene.
Sõda tuli peale ja kirjavahetus katkes. Hiljem ei ole õnnestunud kaugeid sugulasi enam üles otsida, kuid pole sugugi võimatu, et mõni Albok elab Brasiilias tänase päevani, kahtlane küll, kas ta enam eesti keelt oskab või üldse mäletab, et juured siitmaalt on.5 kommenttia:

Câmera Digital kirjoitti...

Hello. This post is likeable, and your blog is very interesting, congratulations :-). I will add in my blogroll =). If possible gives a last there on my blog, it is about the Câmera Digital, I hope you enjoy. The address is http://camera-fotografica-digital.blogspot.com. A hug.

Anonyymi kirjoitti...

Ainuüksi Orkutist, mis on Brasiilias väga levinud, leiab 4 Albok-i:
augusto albok, magda albok Chavaglia de Almeida, Diego Albok, Bruno Albok.

kukupai kirjoitti...

Aitäh, panen oma noored otsima ja kontakteeruma. Need peaksid päris kindlasti olema nonde pildil olevate Albokite järeltulijad

Anonyymi kirjoitti...

vaga huvitav, aitah

Anonyymi kirjoitti...

hea algus