maanantaina, tammikuuta 28, 2008

Tensonite suguvõsast

Veidi ka isapoolsest suguvõsast.
Esimesed teated Tensonitest pärinevad aastaist 1770-1780. Siis oli teada Meeksi valla Parapalu külast kaks venda, kellest kogu suur suguvõsa on alguse saanud. Minu isa kuulub vanemasse harusse, kuus põlve järjest on olnud pere vanim laps poeg, alles mina katkestasin selle järjepidevuse.

Aastail 1980-1983 tegi suure suguvõsauurimuse Eduard Tuulsemäe, kes kogus kokku andmed kaheksa põlve Tensonite kohta, kusjuures alates neljandast põlvkonnast on olemas andmed ainult vanema haru kohta. Noorem haru hargnes nii laiali, paljud rändasid välja Venemaale ja mujale ning ta ei suutnud enam nende jälgi leida.

1936 nimede eestistamise laine ei läinud ka sellest suguvõsast jälgi jätmata mööda, küll võeti uueks nimeks Tuulsemäe, küll Ojaveski, üks mu vanaisa vendadest muutus Taimreks. Kuid ka praegu elab peamiselt Mehikoorma ja Räpina ümbruses hulgaliselt Tensoneid.

Samas, mõned selle perekonnanime kandjad on teada ka Tallinnas (lisaks meie perele) ja Pärnus, kuid suguvõsa nimekirjas neid pole. Ilmselt on tegu noorema haru järeltulijatega.

Päris huvitav on aga see, et kui otsisin Googlest selle nimega seotud pilti, oli enamus pilte elektrikitarridest, mõned ka spordirõivastest (Rootsis), aga ka Jaapanist ja Hiinast.

1 kommentti:

Silver kirjoitti...

Tere!
Niisama netis surfates leidsin selle bloggi, kus te räägite Tensonitest. Minu vanaema oli neiupõlves Tenson (eesnimi: Ahiisa) ja samuti on tal tohutu suur suguvõsa tehtud. Ma ei jõua neid kõiki nimesid siia kirjutada, kuid siiski mõned. Alustan varasemast (18. saj kuni vanaeamni) Andres Tennosson -> Peeter Tenson -> Jaan ja Miina Tenson -> (2 poega ja tütar veel: Peeter ja Anna Tenson, Gusta ja Anna Tenson ning Mari ja Jüri Pulman)Juhan ja Leena Tenson (läksid 1917 Venemaale elama) -> Juuli (Tenson) ja Eduard Mesipuu -> Ahiisa ja Vello Priimäe. Kui teil on midagi tuttavat või leiate, et ei ole õige inimesega tegemist, siis palun antke mulle teada näiteks meili teel: silverpriimae@hot.ee, või kirjutage oma bloggerisse, kuid parem oleks meili teel suhelda. Edu ning head seda aastat, sest täna võib veel soovida.